Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

Partneři

NajduZboží.cz

Fandí nám

KONTAKTY

SOLAR ECONOMIC s.r.o.
Hemy 855
757 01 Valašské Meziříčí
tel: 725709579 obchod
napište nám
http://www.solareconomic.cz
Tel: 777559512 montáže, servis

NOVINKY

arr3Nové fototermické sety, možnost dotace!Nyní naleznete nově v naší nabídce solární sety (fototermické soupravy) SUNTIME. Na všechny tyto...

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 556 Kč (22 €)

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 4 703 Kč (188 €)
naše cena 3 059 Kč (122 €)
naše cena 649 Kč (26 €)

ZÁKLADNÍ POJMY » Solární kolektory a systémy
Solární kolektory, solární systémy a solární absorbéry

Proč využívat solární techniku ?

Slunce je pro život na zemi nepostradatelným zdrojem energie, která byla po staletí opomíjena, ačkoliv množství dopadající sluneční energie na naši planetu několikanásobně převyšuje energetickou potřebu lidstva. Na zemský povrch dopadá 1,7.1017kW. Je to velký energetický potenciál, který hýbe atmosférou, oceány a zajišťuje zdroj energie pro veškeré životní funkce organizmů. Cena sluneční energie je nulová a v porovnání s fosilními palivy je její využívání ekologicky nejšetrnějším způsobem výroby energie

 

Solární absorbéry

Solární absorbér je srdcem solárního kolektoru. Skládá se z trubkového registru a plechu s vysoce selektivním povrchem.

Na vysoce selektivním povrchu se mění solární záření na teplo a tento povrch zároveň zabraňuje zpětnému vyzařování tepelné energie.

Absorpční plech je k trubkovému registru připájen, což zaručuje vysoký přenos tepla z plechu do topného média.

 

Solární kolektory

Nejjednodušším způsobem, jak využít slunečního záření pro výrobu energie, je postavit do cesty slunečních paprsků plochý solární kolektor. Na absorpční ploše kolektoru se přemění sluneční záření v teplo, které je odvedeno pomocí čerpadla k dalšímu využití (ohřev TUV, přitápění i ohřev vody v bazénu).

Solární kolektory SUNTIME

SUNTIME je plochý solární kolektor nové generace využívající nejmodernější materiály, které zaručují dlouhou životnost a vysoký energetický zisk. Je určen pro solární systémy s přirozeným nebo nuceným oběhem teplonosného média s celoročním provozem.

 

Solární systémy

Solární systémy jsou sestavy komponentů, které jsou navrženy, tak aby bylo zajištěno optimální zužitkování slunečního záření, a to celoročně.

Solární systémy s kolektory Suntime umožňují výrazně snížit náklady na ohřev TUV a vytápění.

Možnost využití solárních systémů

- ohřev TUV
- ohřev bazén
- ohřev TUV a bazén
- ohřev TUV a přitápění
- ohřev TUV, přitápění a ohřev bazénu

Solární záření v ČR

Na obrázku jsou zobrazeny roční hodnoty dopadajícího slunečního záření na území ČR, které je vyšší než ve většině západoevropských a severoevropských zemích.

Díky konstrukci a kvalitním materiálům dokáží kolektory SUNTIME využít tohoto záření pro ohřev vody maximálně.