Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Teplo
 3. Šetření tepla
 4. EndoTherm přísada zvyšující výhřevnost radiátoru 500 ml

EndoTherm přísada zvyšující výhřevnost radiátoru 500 ml

CO JE EndoTherm™? EndoTherm™ je patentovaná unikátní energeticky úsporná přísada do centrálního topného systému. Tato unikátní přísada dokáže prokaza... celý popis
1 590 Kč
1 314 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:1590
 • Kompletní specifikace
 • EndoTherm přísada zvyšující výhřevnost radiátoru 500 ml
  EndoTherm přísada zvyšující výhřevnost radiátoru 500 ml
  1 590 Kč
  1 314 Kč bez DPH
 • ks
Kompletní specifikace

CO JE EndoTherm™?

EndoTherm™ je patentovaná unikátní energeticky úsporná přísada do centrálního topného systému. Tato unikátní přísada dokáže prokazatelně ušetřit až 15 % nákladů za vytápění.

JAK TO FUNGUJE?

V topných systémech se využívá k přenosu tepla pouze čistá voda, protože je snadno dostupná a levná. Ve skutečnosti ale voda nemá z důvodu vysokého povrchového napětí nejefektivnější vlastnosti pro přenos tepla.

Pouhým okem je materiál vnitřních stěn topného systému (radiátorů, trubek a expanzních nádob) hladký. Nicméně při pohledu pod mikroskopem tyto vnitřní stěny topného systému hladké nejsou.
Nalezneme zde mnoho nedokonalostí (např. mikrotrhliny a mikropraskliny), které zhoršují optimální tepelný kontakt a přenos tepla mezi vodou a vnitřní stěnou topného systému. Je to způsobeno tím, že voda má vysoké povrchové napětí a není schopná proniknout to těchto mikrotrhlin a mikroprasklin.

Přidáním unikátní přísady EndoTherm™ do vody dokážeme vlastnosti vody změnit a zároveň eliminovat nedokonalosti vnitřních stěn topného systému (radiátorů, trubek a expanzních nádob). Voda pak dokáže proniknout i do mikrotrhlin a mikroprasklin. Docílíme tak zvýšeného tepelného kontaktu a přenosu tepla, mezi vodou a vnitřní stěnou topného systému. Vše je zobrazeno na následujícím obrázku.

EndoTherm princip

Přísada EndoTherm™ dokáže změnit následující vlastnosti:

 • snížit povrchové napětí vody o více jak 60 % a tím zvýšit tepelný kontakt, který zvyšuje tepelný výkon a účinnost topného systému
 • snížit měrnou tepelnou kapacitu vody o 9,8 % - tzn. že k dosažení stejné teploty je potřeba o 9,8 % méně energie


Přísada EndoTherm™ funguje podobně jako chemické čištění radiátorů, s tím rozdílem, že princip přísady EndoTherm™ není založený na chemickém principu, ale na fyzikálním principu.

Moderní topné kotle ve svých specifikacích udávají svou účinnost, ale neudávají, jak je tato účinnost efektivní vzhledem k velikosti celého topného systému v budově (tzn. počet radiátorů, délka přívodních trubek, velikost expanzní nádoby atp.). Použitím přísady EndoTherm™ prokazatelně zvýšíme účinnost celého systému v budově. Zrychlíme a zlepšíme výhřevnost celého systému.

VIDEO: Porovnání rychlosti vyhřátí radiátoru BEZ a S přísadou EndoTherm™ 

 

Nezávislé testy prokázaly, že topný systém s přísadou EndoTherm™ spotřebuje k udržení požadované teploty až o 15 % méně energie, než systém bez přísady EndoTherm™ (systém pouze s vodou).

Na následujícím obrázku jsou zobrazeny výsledky z testování funkčnosti nezávislou organizací Enertek International. 

EndoTherm potvrzeni funkcnosti

 

Přísada EndoTherm™ zlepšuje přenos tepla. Radiátor odevzdá více tepla do místnosti, místnosti tak zůstanou teplé delší dobu a díky tomu dochází ke snížení počtu spínacích cyklů kotle potřebných k udržování nastavené teploty v místnosti. Výsledkem je, že je spotřebováno méně energie, dochází k úspoře tepla a ke snížení emisí CO2.

EndoTherm vyhody

ŽIVOTNOST:

Dle testů zůstane přísada EndoTherm™ v centrálním uzavřeném systému po dobu minimálně 7 let bez snížení účinnost úspory energie.

V případě, že je z topného systému vypuštěna voda z důvodu výměny radiátoru nebo kotle, je potřeba do nové vody opět přidat přísadu EndoTherm™. Přísada EndoTherm™ je vyrobena z přírodních materiálů a lze ji spláchnout do odpadního systému. Dle směrnice EU 91/689/EEC není EndoTherm™ považován za nebezpečný odpad.

Je vyvinut a vyroben ve Velké Británii a je již nainstalován v tisících komerčních projektech i v domácnostech. 

NÁVRATNOST:

Návratnost investice je velmi rychlá od 6 do 12 měsíců. Na následujícím obrázku si můžete porovnat návratnost přísady EndoTherm™ s různými technologiemi šetřící energii. 

Návratnost Investice EndoTherm

OBLAST POUŽITÍ A DÁVKOVÁNÍ:

DOMÁCÍ POUŽITÍ:

Přísada EndoTherm™ je vhodná pro všechny velikosti topného systému a tepelné čerpadla na bázi vody. Nepoškozuje kotel a jeho součásti, protože má antikorozní vlastnosti. Je možné ho použít společně s ostatními přísadami, které již obsahují inhibitory koroze.

Domácí malé topné systémy:

Jedno balení přísady EndoTherm™ (500 ml) je dostačující pro uzavřené topné systémy o velikosti 50 litrů vody. Pokud se jedná otevřený topný systém, pak dávku přísady EndoTherm™ zvyšte o 10 %. Tzn. 550 ml na 50 l vody v systému. Obecně jedno balení stačí pro 10 až 12 deskových radiátorů o šířce 60 cm. Více informací o dávkování je zobrazeno na následujícím obrázků: 

Dávkování

KOMEČNÍ POUŽITÍ:

Komerční, velké topné systémy, systémy s tepelným čerpadlem:

U velkých, komerčních topných systémů a systémů s tepelným čerpadlem je potřeba použít na 100 l vody 1 l přísady EndoTherm™.

Pro určení objemu vody v systému pro komerční instalace do větších budov a hal je nejjednodušší počítat s instalovaným výkonem topného systému (kotle) v kilowattech.

Vstupní ohřívače dveří: 3 l/kW
Topeni pomocí klimatizace: 4 l/kW
Panelové radiátory: 5,5 l/kW
Žebrové radiátory: 7 l/kW
Systém dálkového vytápění: 10 l/kW
Podlahové topení: 11,5 l/kW

Poté aplikujeme 1 l přísady EndoTherm™ na 100 l vody. Pro otevřené systémy je zapotřebí přidat 10 % přísady EndoTherm™ navíc.

Příklad dálkové topeni s výkonem 100kW:

Objem vody v systému = 100 (kW) * 10 (l/kW) = 1 000 l (vody v systému)

Množství potřebné přísady EndoTherm™ = 1000 l / 100 l = 10 l přísady EndoTherm™

OCENĚNÍ A ATESTY:

 • 2015 vítěz soutěže H&V News Awards – nejlepší domácí produkt v oblasti vytápění a ventilace
 • 2015 vítěz soutěže Ecobuild (in association with M&S) The Big Innovation Pitch - nejlepší inovační produkt
 • 2016 vítěz soutěže CIBSE Building Performance Awards - nejlepší úsporný produkt
 • 2017 finalista soutěže The National Energy Efficiency & Healthy Homes Awards - v kategoriích Produkt roku, Dodavatel roku a Malý projekt roku
 • 2018 regionální vítěz soutěže Shell Springboard Award - nejlepší nízkouhlíkový inovační produkt
 • 2018 finalista soutěže The Energy Awards ve dvou kategoriích - v kategorii Energeticky efektivní partnerství s Green Earth a v kategorii Projekt roku pro rezidenční energetiku
 • 2019 vítěz soutěže H&V News Award - Úspěch roku - malé firmy
 • 2021 finalista soutěže The Energy Awards 2021 - v kategorii Technologie budov Inovace roku: Vytápění a chlazení
 • 2022 finalista soutěže The Energy Awards 2021 - v kategorii Energetický projekt roku – maloobchod
 • 2022 3. místo v soutěži National Energy Efficiency Awards - v kategorii energetický úsporné aditivum
Zboží zařazeno v kategoriích
Mám zájem o zasílání novinek
Newsletter bude odeslán na Vámi vložený kontaktní email.

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz