Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Solární fontány a pumpy
  3. Solární automatická vodárna SV139

Solární automatická vodárna SV139

Solární automatická vodárna SV139 Solární automatická vodárna, která není závislá na dodávce elektrické energie ze sítě. Je vhodná k zajištění zásobov... celý popis
32 083 Kč
26 515 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:557
Podobné produkty
    Solární automatická vodárna SV140
    21 958 Kč
    18 147 Kč bez DPH
    21 958 Kč
    18 147 Kč bez DPH
    ks
    • Kompletní specifikace
    • Solární automatická vodárna SV139
      Solární automatická vodárna SV139
      32 083 Kč
      26 515 Kč bez DPH
    • ks
    Kompletní specifikace

    Solární automatická vodárna SV139

    Solární automatická vodárna, která není závislá na dodávce elektrické energie ze sítě. Je vhodná k zajištění zásobování vodou na chalupách, chatách, pro napájení zvířat, na zalévání zahrad, skleníků, mytí apod. Může čerpat čerpání čistou až mírně zkalenou vodu bez obsahu mechanických nečistot.
    Hlavní součástí  vodárny je fotovoltaický panel pro výrobu elektřiny a solární regulátor ,který vyrobenou elektřinu šetrně ukládá do 12V akumulátoru. Uložená elektrická energie napájí sinusový měnič, který přemění 12V  napětí na napětí 230 V a s tímto napětím napájíme ponorné čerpadlo na 230V s velkým výtlakem. O správný nepřetržitý vodovodní tlak se stará nastavitelný tlakový spínač, který zapne ponorné čerpadlo při poklesu tlaku (otevření kohoutku) a naopak po natlakování soustavy (zavření kohoutku) ponorné čerpadlo vypne. Součástí je i expanzní nádoba pro plynulejší dodávku vody, chránící vodovodní řad proti tlakovým rázům. Řídící elektronika spíná celou elektroniku až při poklesu tlaku a tím  podstatně sníží spotřebu elektrické energie z akumulátoru.
    Vodárna je vybavená jedním dvěma výstupy. Jeden výstup se závitem G 3/8" může být využit např. pro umyvadlo, druhý výstup obsahuje kulový kohout s výstupem na hadici 1/2“. Pro spojení mezi čerpadlem a tlakovou nádobou je také připravena hadice se spínačem o průměru 3/4".
    Solární vodárna je schopná vyčerpat na nabitý akumulátor až 5500 litrů vody. Akumulátor se při slunném počasí stačí celý dobít za 1,5dne.
    Toto elektromagnetické ponorné čerpadlo je zvoleno kvůli jeho vnějším rozměrům, které umožňují použití i ve vrtaných studních již od průměru 104 mm (převážná většina vrtů tomuto průměru vyhovuje). Ponorné čerpadlo je třeba po 2 hodinách nepřetržitého chodu na 20 minut vypnout.
    Dnešní průměrná denní spotřeba vody člověka je 138 litrů na den. U samotných domácností je to 89,5 litrů .Vodárna má  řadu ochran jako např. ochrana proti přehřátí  čerpadla, ochrana před nízkým napětím, přetížením, přehřátím v měniči napětí...
    Solární automatická vodárna je ihned připravená k použití.Montáž a provoz jsou jednoduché.

    Sestava solární automatické vodárny SO139:
    - vibrační ponorné čerpadlo (Malyš) 230V s přívodním kabelem s vidlicí 15m pro připojení do tlakového spínače, ukončeno násadcem na hadici o průměru 3/4"
    - množství přečerpané vody max.1200litrů/ hodinu, výtlak max. 63metrů
    - tlaková expanzní nádoba 8l pro plynulou dodávku vody
    - tlakový spínač, zásuvka na kabelu pro připojení čerpadla, vidlice na kabelu pro zapojení do měniče, tlak nastavitelný 0,20-0,35 MPa
    - měnič 12V/ 230V, čistá sinusovka, výkon max. 1000W
    - monokrystal solární panel 100W, velikost 1031x 809x 36mm, přívodní kabel do regulátoru 10metrů
    - solární regulátor pro nabíjení akumulátoru (max 140W), přívodní kabel s oky k akumulátoru 0,5metru
    - řídicí elektronika
    - akumulátor polotrakční (uzavřený), kapacita 100Ah, napětí 12,5V
    - vodovodní výstup se závitem G 3/8" + kulový kohout s výstupem na hadici 1/2“
    - připravené pro hadicové propojení mezi čerpadlem a tlakovou nádrží spojenou s výstupy a tlakovým spínačem 3/4"

    použití čerpadla:
    ponorné čerpadlo do vrtu, studny, řeky, rybníku pro čerpání čisté a mírně zkalené vody, zásobování vodou na chalupách, napájení zvířat, chatách, kempy, zalévání, mytí

    Montáž vodárny:
    čerpadlo je určené pro použití pod hladinou, čerpadlo a potrubí je nutné chránit před mrazem, sací tekutinu je vhodné ochránit filtrem, ponorné čerpadlo pracuje v režimu S3 -2h/20 min, čerpadlo nesmí být zavěšeno na přívodním kabelu (závěsná šňůra v balení), solární fotovoltaický panel může být umístěn v interiéru nebo díky dostatečné ochraně i ve venkovním prostředí.Plocha panelu by měla být vystavena na jižní stranu, kvůli největší možné intenzitě slunečního záření.Ideální sklon pod jakým dopadá světlo na solární panel je v našich podmínkách 35°

    na Vaše přání dodáme i jiné varianty, viz níže

    - plovákový spínač pro čerpání nebo odčerpání vody
    - časový spínač pro ovládání čerpadla časem
    - hadici o průměru 3/4" pro propojení mezi čerpadlem a tlakovou nádrží spojenou s výstupy a tlakovým spínačem
    - jiný typ nebo počet solárních fotovoltaických panelů
    - úprava kabeláže
    - jinou kapacitu akumulátoru
    - jiný typ čerpadla

    technické údaje automatické solární vodárny SO139:
    - ponorné vibrační čerpadlo
    napájecí napětí- 230V AC, 50 Hz
    elektrický příkon- 220W
    dopravní výška- 40 m
    maximální výtlak- 63 m
    dopr. množství- max. 1200 l/ h
    ponor pod hladinou- max. 5m
    přípojka na hadici- 3/4" (palce)
    kabel pro připojení- 15m
    tekutina- voda čistá, mírně zkalená
    rozměr pevných částic v kapalině- max. 0,5mm
    teplota čerpané kapaliny- max. 35°C
    provozní režim- S3 2h chod /20 minut pauza
    materiál tělesa- hliníková slitina
    materiál pracovních pohyblivých částí- pryž
    velikost- průměr max. 99mm

    - tlaková expanzní nádoba
    objem- 8l
    materiál- pryž, ocel, nerez

    - tlakový spínač
    tlak- nastavitelný 0,20až 0,35MPa
    výstup pro čerpadlo- kabel 1,5m ukončeno zásuvkou
    vstup pro napájení- kabel 1,5m ukončeno vidlicí
    materiál- plast, kov
    krytí- IP44

    -měnič napětí 12V/ 230V
    výstup- 230V AC, 50Hz
    čistá sinusovka
    výkon- max. 1000W
    výstup pro akumulátor- kabel 0,5m ukončeno okem
    akustická signalizace
    krytí- IP30

    - solární regulátor
    napětí výstup- max. 13,5V
    nabíjecí výkon- max. 140W (10,37A)
    regulace nabíjení- elektronická impulzní nabíječka
    indikace- LED diody
    ochrany- ano
    akumulátory napětí- 12V
    druhy nabíjených akumulátorů- startovací, WET, VRLA (GEL, AGM), trakční, polotrakční,

    - řídicí elektronika

    -solární fotovoltaický panel
    výkon- 100W
    typ- monokrystal
    velikost- 1031x 809x 36mm
    výstup pro regulátor- kabel 10metrů

    - akumulátor
    akumulátor typ- uzavřený bezúdržbový gelový
    napětí akumulátoru-12V
    kapacita akumulátoru- 100Ah
    velikost- 330x 175x 220mm

    vodovodní rozvod:
    vodovodní výstup- závit G 3/8" (palce)
    vodovodní výstup- kulový kohout s výstupem na hadici 1/2“ (palce)
    propojení mezi čerpadlem a rozvodem- výstup na hadici 3/4" (palce)

     

    přívodní kabel/ licna do regulátoru délka- 10m, průřez vodiče- 2x 1,5mm2
    přívodní kabel/ licna do aku délka- 0,5m
    průřez vodiče- 2x 6mm2
    barevné označení +kladný, -záporný
    pracovní teplota -20°až 70°C
    pracovní vlhkost- 10%až 90% RH (nekondenzační)
    skladovací teplota- 0°až 45°C



    váha celková- 56600gr

    Mám zájem o zasílání novinek
    Newsletter bude odeslán na Vámi vložený kontaktní email.

     

    Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz