Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Fotovoltaika
  3. LXDC POWER BOX 1-2 kWDC

LXDC POWER BOX 1-2 kWDC

Elektrické zařízení LXDC POWER BOX 1-2kW DC (dále též "LXDC POWER BOX") je tvořeno spínaným DC / DC měničem s funkcí optimalizátoru výkonového přizpůs... celý popis
12 124 Kč
10 020 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:774
Kompletní specifikace

Elektrické zařízení LXDC POWER BOX 1-2kW DC (dále též "LXDC POWER BOX") je tvořeno spínaným DC / DC měničem s funkcí optimalizátoru výkonového přizpůsobení fotovoltaických panelů (FVP) k pevné odporové zátěži - vyhřívací DC spirále Logitex (dále jen DC spirála) . Zařízení zajišťuje vlastním algoritmem a způsobem MPPT (Maximum Power Point Tracking) funkcionalitu pro odběr výkonu z fotovoltaických panelů, v rámci které vytváří pro FVP ekvivalentní zátěž, která je regulována tak, aby za všech slunečních podmínek bylo dosaženo co největší výkon DC spirály.
LXDC POWER BOX se instaluje za FVP a před DC spirálu. Elektrická energie produkovaná FVP se standardně přivádí na vstup LXDC POWER BOXu přes LXDC POWER BOX, který zajišťuje funkci ovládání - termostatického spínání. Před LXDC POWER boxem je ještě instalován kombinovaný odpojovač FVP, jehož součástí jsou i tavné pojistky.
Zařízením LXDC POWER BOX lze dosáhnout celoroční energetický přínos v rozsahu 30-60%. Reálné dosažený energetický přínos bude závislý zejména na tom, jak je provedena instalace fotovoltaického zdroje, jaké jsou sluneční podmínky v místě instalace, jaké jsou místní klimatické podmínky, ale i jaký je způsob vlastního provozu fotovoltaického ohřevu a využívání teplé užitkové vody (TUV).
Vaše zařízení LXDC POWER BOX funguje na bázi nového patentovaného způsobu výkonové optimalizace FVP připojených do odporové zátěže - DC spirály. Výhodou použitého způsobu přizpůsobení impedance zátěže vnitřnímu odporu FVP je jeho jednoduchost a vysoká rychlost odezvy na změnu vnějších slunečních podmínek.
LXDC POWER BOX umožňuje dva režimy provozu:
1. Režim řízeného napájení DC spirály (ON MPP - indikován ZELENĚ barvou LED) je realizován spínaným PWM regulátorem DC / DC s funkcí MPP. Tento režim je určen hlavně pro podmínky nepřímého - difúzního slunečního záření, nebo pro podmínky přímého slunečního záření při méně příznivých podmínkách (vysoká teplota, nepříznivý úhel dopadu, nerovnoměrně osvětlení FVP) - s přibližným vyjádřením do 700 W / m2 ekvivalentní intenzity slunečního záření FVP. V tomto režimu řízeného napájení DC spirály oproti přímému napájení DC spirály je možné dosáhnout celoroční přínos až 50%.
2. Režim neřízeného - přímého napájení DC spirály (OFF MPP indikován ŽLUTOU barvou LED) je realizován obvody pro přímé připojení DC spirály na FVP se samočinným přepínáním. Je stanovena optimální hodnota proudu FVP, při kterém dojde k přepnutí režimů řízeného do neřízeného. Od stanovené hodnoty proudu směrem výše začíná být přímé připojení DC spirály z výkonového hlediska výhodnější než řízené napájení.

 

Poznámka: Žlutá barva se vytváří kombinací barev zelená a žluta (použitá je dvoubarevná LED).
Ilustrační znázornění zapojení LXDC POWER BOX 1-2 kW DC. Správné umístění LXDC POWER BOXu je mezi fotovoltaickými panely a ohřívačů vody Logitex, pokud možno co nejblíže k ohřívači (s ohledem na délku uzemňovacího kabelu optimálně do 1m).

 

2 TECHNICKÉ PARAMETRY
Technické parametry zařízení LXDC POWER BOX 1-2 kW DC
Režimy provozu:
ON MPP - řízené napájení DC spirály s využitím DC / DC konvertoru s funkcí MPP·
OFF MPP - neřízené - přímé napájení DC spirály z FVP·

 

Vstupní proud pro změnu režimů ON MPP / OFF MPP

6,5A / 6,3 A

Maximální vstupní napětí

350 VDC

Maximální vstupní proud

10A

Výstupní zátěž

volitelný výkon spirály

 

1,0 kW; 1,5 kW; a 2,0 kW

Charakter výstupního napětí a proudu

stejnosměrné napětí a proud

Provozní PWM frekvence

16kHz +/- 0,5kHz

Minimální vstupní napětí pro start

85 VDC

Minimální vstupní proud pro kontinuální funkci PWM

100mA

Pracovní rozsah MPPT

85 až 350 VDC

Maximální výstupní napětí

350 VDC

 

 

Mám zájem o zasílání novinek
Newsletter bude odeslán na Vámi vložený kontaktní email.

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz