Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Fotovoltaika
 3. Fotovoltaické ohřívače vody
 4. Fotovoltaický ohřívač vody LX ACDC/M+K ABC 160

Fotovoltaický ohřívač vody LX ACDC/M+K ABC 160

Zásobníky vody LOGITEX Zásobníky vody LX ACDC/M+K(KW) představují nové technické řešení ohřevu vody při využití ekologicky čistých zdrojů energie. Pro... celý popis
24 563 Kč
20 300 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:411
Podobné produkty
  Fotovoltaický ohřívač vody LX ACDC/M+K ABC 125
  24 522 Kč
  20 266 Kč bez DPH
  24 522 Kč
  20 266 Kč bez DPH
  ks
   Fotovoltaický ohřívač vody LX ACDC/M+K ABC 200
   26 408 Kč
   21 825 Kč bez DPH
   26 408 Kč
   21 825 Kč bez DPH
   ks
    Fotovoltaický ohřívač vody LX ACDC/M+KW ABC 200
    26 567 Kč
    21 956 Kč bez DPH
    26 567 Kč
    21 956 Kč bez DPH
    ks
    Kompletní specifikace

    Zásobníky vody LOGITEX

    Zásobníky vody LX ACDC/M+K(KW) představují nové technické řešení ohřevu vody při využití ekologicky čistých zdrojů energie. Pro ohřev vody se využívá energie slunce, která pomocí fotovoltaických článků vyrábí stejnosměrný elektrický proud, který zahřívá vodu v zásobníku. Originálním řešením je napojení na fotovoltaické panely, při kterém nevznikají žádné ztráty elektrické energie a proto zařízení pracuje velmi efektivně, přičemž je zajištěna tepelná ochrana a bezpečná regulace celého systému.

    Jednoduchost a variabilita umístění fotovoltaických panelů, jejich bezúdržbový provoz a velmi jednoduché propojení se zásobníkem vody pomocí tenkého elektrického kabelu dává prakticky neomezené možnosti využití zařízení v rodinných a panelových domech i v průmyslových objektech.

    Z celospolečenského hlediska se jedná o výrobu elektrické energie z obnovitelných zdrojů.

    Využití fotovoltaických panelů k ohřevu vody je ekologická výroba elektrické energie, kterou si v plném rozsahu spotřebovává přímo výrobce. Nejsou potřebná žádná povolení k připojení a nemusí se nakupovat další přídavná zařízení. Je to zatím nejefektivnější a bezztrátové využití ekologické elektrické energie z fotovoltaických panelů.
    Možnosti ohřevu

    Intenzitu slunečního světla ovlivňuje počasí a roční období, proto je slunce v pozemských podmínkách nestálý zdroj energie. Hybridní ohřívače dokáží ohřívat vodu slunečním zářením nebo kombinací slunce a stálých zdrojů energie (plyn, elektřina ze sítě). Hybridní ohřívače vody LX ACDC/M+K jsou určeny pro předehřev a ohřev vody.
    Předehřev vody

    Pro předehřev vody se ohřívače vody zapojují před plynový nebo elektrický kotel se zásobníkovým nebo průtokovým ohřevem vody nebo tepelným čerpadlem na zdroj studené vody (Obr. 1).

    zzv_1

    Teplá voda předehřátá pomocí fotovoltaických panelů proudí přímo do zásobníku, výměníku v plynovém nebo elektrickém kotli a je-li dostatečně teplá, nedojde k odběru plynu nebo elektřiny, čímž dochází ke značné úspoře energie. V případě, že voda není dostatečně zahřátá energií z fotovoltaických panelů, dojde k dohřátí vody v kotli. Pro samotný ohřev vody se spotřebuje výrazně menší množství energie než při ohřevu studené vody. Takové zapojení ohřívačů vody LX ACDC/M+K garantuje teplou vodu i v případě dlouhodobě nepříznivého počasí a zároveň šetří značné finanční prostředky za úsporu energií. Při použití ohřívačů vody pro předehřev vody pro tepelné čerpadlo proudí do zásobníku tepelného čerpadla namísto studené vody voda předehřátá až na maximální teplotní limit tepelného čerpadla.

    Při takovém zapojení dochází k prodloužení životnosti tepelného čerpadla až o 30 %.

    Zapojení ohřívače vody LX ACDC/M+K před plynový kotel umožňuje zahřívat vodu iv případě, že dojde k poruše nebo omezení dodávky plynu. V takovém případě se voda zahřívá pomocí slunce nebo je-li nepříznivé počasí, je možné aktivovat druhou rezervní spirálu v ohřívači vody, která se zapíná pomocí druhého termostatu. Rezervní spirála je napojena na elektrickou energii ze sítě (AC 230 V). Její aktivací se ohřívače vody LX ACDC/M+K stávají klasickými elektrickými ohřívači vody a společně s elektrickým zdrojem z fotovoltaických panelů plnohodnotně zahřívají vodu i bez dodávky plynu.
    Ohřev vody

    Ohřívače vody LX ACDC/M+K lze použít jako samostatné elektrické ohřívače vody. Pracují na principu dvou samostatných elektrických okruhů (Obr. 2). První je napojen na elektrickou energii ze sítě (AC 230 V) a druhý je napojen na ekologicky čistou elektrickou energii z fotovoltaických panelů. Oba okruhy mohou pracovat současně nebo každý samostatně.

    Připojení na zdroj elektrické energie ze sítě garantuje ohřev vody během dlouhodobě nepříznivého počasí. Pomocí termostatu se nastaví požadovaná teplota vody (např. 45 °C). Při dosažení přednastavené teploty 45 °C se automaticky vypíná přívod elektrické energie ze sítě (AC 230 V) a v ohřívači vody se dále ohřívá voda ekologicky čistou elektrickou energií z fotovoltaických panelů (ohřev až na max. teplotu 75 °C).).

    zzv_2

    Při takovém novém způsobu ohřevu vody dochází k významné úspoře elektrické energie čerpané ze sítě s doprovodným významným šetřením finančních prostředků. Ohřívače vody LX ACDC/M+K (KW) lze využít i pro připojení nočního proudu (dvoutarifu). V takové variantě v noci ohřívá vodu zdroj levného nočního proudu a přes den ekologicky vyrobený proud z fotovoltaických panelů.

    Hybridní ohřívače pro připojení na HDO se vyrábějí jen na objednávku!

    Typy ohřívačů vody LX ACDC/M+K (KW)

    Typ ohřívačeProud pro ohřevTepelné ztráty
    kwh/24h
    Objem (l)Hmotnost
    (kg)
    Výška x Průměr (mm)Výkonová řadaVýkon AC
    spirály kW
    LX ACDC/M+K 100AC+DC0,8810046/62961 x 524   A, B, C2
    LX ACDC/M+K 125AC+DC1,0912552/681 126 x 524A, B, C2
    LX ACDC/M+K 160AC+DC1,3916062/781 315 x 524A, B, C2
    LX ACDC/M+K 200AC+DC1,4020080/961 375 x 584A, B, C2
    LX ACDC/M+K KW 200AC+DC1,4020080/961 375 x 584A, B, C2

    Výkonnostní řada: A = 1,0 kW B = 1,5 kW C = 2,0 kW, Elektrické krytí: IP 45

    Všechny typy ohřívačů vody LX ACDC/M+K a M+KW mají zabudovanou univerzální spirálu pro stejnosměrný proud z panelů. Na univerzální spirálu lze připojit fotovoltaický zdroj 1,0 kW (120 V DC)

    nebo 1,5 kW (180 V DC), nebo 2,0 kW (240 V DC).

     

    Hybridní ohřívače vody LX ACDC/M+KW

    Modelová řada M+KW se vyrábí jen ve 200 l provedení, má dvě 100 litrové teplotní sekce.

                                - připojení na plynové nebo elektrické kotle jako zásobník teplé vody
    Je určen pro:
                                - podlahové topení pasivních a nízkoenergetických domů jako ekologický elektrický kotel

    Model M+KW je pro výrobu teplé vody rozdělen na dvě části (Obr. 8):

    zzv_3

    zzv_3

     

     

     

     

     

    Voda ve spodní části (B) se předehřívá nebo zahřívá před vstupem do horní části (A) zásobníku na teplotu vody, která je ve vrchní části (A) zahřátá pomocí plynového nebo elektrického kotle. Když se teploty vyrovnají, fotovoltaický zdroj zahřívá celý 200 l zásobník (A+B) až na maximální teplotu 75 °C (Obr. 8).

    Ohřev vody modelem M+KW znamená velmi efektivní využití ekologicky vyrobené elektřiny ze slunce, čímž dochází k výrazné úspoře plynu nebo elektřiny a výrazně se prodlužuje životnost plynových nebo elektrických kotlů.

    Model M+KW lze využít také jako ekologický kotel pro podlahové topení (kapalné) pasivních a nízkoenergetických domů. Je však třeba na vrchní část zásobníku nainstalovat odvzdušňovací ventil.

    Po ukončení topné sezóny se ekologicky vyrobená elektřina z fotovoltaických panelů může automaticky přesměrovat z LX ADCD/M+KW do měniče pro výrobu AC proudu pro použití v domácnosti nebo přímo pro ohřev teplé vody pomocí dalšího hybridního ohřívače LX ACDC/M+K. Lze jej přesměrovat i na nabíjení baterie.

    Fotovoltaické panely

    Nesporně velkou výhodou fotovoltaických panelů je jejich poměrně nízká váha (cca 19 kg/1 panel), což umožňuje umístit panely kdekoli, kde je Max. přímý dopad slunečního světla. Ideální orientace je na jih s možnou odchylkou +- 20°. Při větší odchylce dochází ke ztrátám při výrobě elektřiny v panelech. Sklon panelů ve střední Evropě by měl být v rozmezí 20-36°. Vzdálenost kabelů mezi panely a zásobníkem vody by neměla být větší než 100m. Nejvíce používané fotovoltaické panely mají rozměry kolem 160 x 100 cm (1,6 m2).

     

     

    zzv_4

    UPOZORNĚNÍ:
    Ohřívače vody LX ACDC, M, M+K (W) A, B, C jsou určeny k použití různých druhů FV panelů, od různých výrobců. Musí ale splňovat následující vlastnosti: Napětí: 30 V ±15 % a proud Max. 10A/1 FV panel!

    Životnost fotovoltaických panelů je minimálně 25 let.

    Umístění fotovoltaických panelů může být kdekoli, kde je maximální sluneční svit, s jižní orientací, avšak nesmí být k nim volný přístup vzhledem k tomu, že produkují elektrickou energii a může dojít k úrazu elektrickým proudem. FV panely se zapojují do série! Montáž FV panelů svěřte vždy oprávněné servisní firmě.

    Jako zdroj DC proudu jsou ohřívače vody konstruovány pro:
    4 ks panelů o výkonu 250 - 285W/1 panel - 1,0 - 1,15kW (A), nebo 3ks panelů výkonu 310 - 350W
    6 ks panelů o výkonu 250 - 285 W/1 panel - 1,5 - 1,71kW (B), nebo 4ks panelů výkonu 310 - 350W
    8 ks panelů o výkonu 250 - 285 W/1 panel - 2,0 - 2,30kW (C), nebo 6ks panelů výkonu 310 - 350W

    Výkony (A=1,15kW, B=1,7kW, C=2,3kW) se nesmí překročit !!!!

    Mám zájem o zasílání novinek
    Newsletter bude odeslán na Vámi vložený kontaktní email.

     

    Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz