Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Fotovoltaika
 3. Fotovoltaické a solární panely
 4. Solární panel 80W monokrystalický na karavany

Solární panel 80W monokrystalický na karavany

"SOLARMODUL 80 W mono solární panel 12V na karavany 80 watt šindel" Monokrystalické solární články PERC s technologií šindele 2 obtokové diody v... celý popis
2 293 Kč
1 895 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:1391
 • Kompletní specifikace
 • Solární panel 80W monokrystalický na karavany
  Solární panel 80W monokrystalický na karavany
  2 293 Kč
  1 895 Kč bez DPH
 • ks
Kompletní specifikace
"SOLARMODUL 80 W mono solární panel 12V na karavany 80 watt šindel"
 • Monokrystalické solární články PERC s technologií šindele
 • 2 obtokové diody v rozvodné skříni pro minimalizaci poklesu napětí
 • Rám z eloxovaného hliníku
 • Speciálně tvrzené solární sklo ESG
 • Vysoce odolný vůči vlivům okolního prostředí
 • Ideální pro 12 V systémy (rv, karavan, loď, atd.)

Naše výhody:

 • Solární články s technologií šindele
 • Spojovací box v krabici
 • Připojovací kabel se 4 mm2 místo 2,5 mm2
 • Rám zesilovače s hliníkovými úhly v okrajích
 • Výška rámu 35 mm s opěrnou plochou o tloušťce 1,2 mm
 • Sklo silné 3,2 mm bezpečnostní sklo

Specifikace

Technické specifikace:
Špičkový výkon (Pmax): 80 wattů
Tolerance výkonu: 0-3%
Napětí naprázdno (Voc): 23,31 voltů
Maximální pracovní napětí (Vmpp): 18,5 voltů
Zkratový proud (Isc): 4,4 A.
Max. Pracovní proud: 4,32 ampérů
Max. Systémové napětí: DC 1000 voltů
Pracovní teploty: -40 ° C - + 80 ° C
Rozměry: 1170 x 350 x 35 mm
Hmotnost: cca 5,2 kg
Testováno podle norem: IEC / EN 61215: 2005; IEC / EN 61730-1 A2; IEC / EN 61730-2 A1

Solární moduly v technologii šindele nebo také nazývané překrývající se nebo šindelové technologie přicházejí na trh stále více a více a za pár let budou pravděpodobně pouze tyto solární moduly. Tyto solární moduly nejen vypadají hezčí, ale mají také mnoho výhod. Často je protiargumentem, že tato technologie nebyla na trhu tak dlouho, a proto bychom měli čekat a vidět. Myšlenka technologie šindelů se zrodila již v roce 1960 a od roku 2012 bylo téma posunuto kupředu, aby se tato technologie dostala na trh. Od roku 2012 bylo úspěšně provedeno nespočet testů, což pomohlo této technologii prorazit.

 waver-bereinander-zus-gef-gt-6409spfOXRspTuy7

Abychom pochopili výhody šindlové technologie, je třeba se do této technologie trochu ponořit. Části, které generují elektřinu ve solárním modulu, se nazývají oplatky. Jsou k dispozici v mono- nebo polykrystalické verzi. Mínus je na horní straně  a plus je na spodní straně. Napětí opltků zůstává téměř stejné, bez ohledu na to, jak velké je. Co se mění, je elektřina. Aby se dosáhlo pracovního napětí, musí být několik desek zapojeno do série, tj. Do série. V minulosti se to dělo s našimi solárními moduly přes vodivé dráhy, známé také jako napájecí kolejnice nebo přípojnice. Čím více přípojnic měla oplatka, tím tenčí byly přípojnice a tím efektivnější byly moduly. Přípojnice byly umístěny na horní část oplatky. Vzhledem k tomu, že plus je spojen s mínusem v sériovém připojení, musely se přípojnice přesunout z horní části jedné oplatky do dolní části další oplatky. Mezi oplatkami proto vždy existovala mezera, aby tam bylo možné přemístit přípojnice. Při použití šindele jsou destičky nyní rozřezány na úzké pásy a na jedné straně nahoře a na druhé dole jsou opatřeny elektricky vodivým lepidlem. Poté jsou pásy slepeny dohromady a překrývají se jako šindele. Nanášení lepidla a lepení je plně automatické a velmi přesné.

Nyní k výhodám:

Na příplatcích již nejsou zapotřebí přípojnice, takže uvolněná oblast je k dispozici pro výrobu energie.
Vzdálenost mezi destičkami již není nutná, což opět uvolňuje místo pro nové destičky nebo umožňuje zmenšení velikosti modulu.
Přenos z minus na plus již neprobíhá prostřednictvím 2 nebo 5 přípojnic, tj. Již selektivně, nýbrž celoplošným kontaktem v oblasti, kde jsou oplatky lepeny překrývajícím se způsobem.
Díky překrytí jsou destičky dvakrát tak silné, a proto více než dvakrát tak stabilní.
Díky lineárnímu kontaktu má připojení nižší odpor, takže proud může proudit efektivněji. Tato výhoda nebude relevantní při testu výkonu, ale při zahřátí modulů na slunci. To významně zvyšuje energii získanou během dne.
Vzhledem k tomu, že se do modulu díky úzkým proužkům vejde více článků, ne všechny jsou zapojeny do série (v řetězci), ale články jsou (je-li dosaženo 36 nebo 72 článků) zapojeny paralelně s dalšími 36 nebo 72 destičkami ve solárním modulu . Příslušný počet v řadě lze tedy zcela ztmavit a druhá oblast stále funguje na plnou kapacitu. Pokud však k stínování dochází tak, že jsou ovlivněny všechny řetězce, výkon je rychle vážně omezen.
Pokud je plocha solárního modulu se stejným výkonem menší, zvyšuje se účinnost, která není v technologii uvedena v%. 1 odpovídá obecnému chápání 100%. Účinnost solárního modulu lze vypočítat velmi snadno. Pokud porovnáte 100 wattový solární modul s 0,67 m2, který má stále přípojnice, dosáhne to účinnosti 0,148 a 110 wattového modulu v šindelové technologii a plocha 0,569 m2 až 0,193. To ukazuje, že šindlová technologie zefektivnila moduly.
Oplatky šindelových solárních modulů do 150 wattů nabízených společností PreVent jsou vyráběny s oplatkami v technologii PERC. Výhodou desek PERC je to, že světlo, které proniklo dozadu bez jakékoli přeměny energie, se odráží a lze jej tedy použít. Tato výhoda se používá zejména u plochých solárních modulů na vozidlech, protože světlo na ně optimálně dopadá jen zřídka.

 

Mám zájem o zasílání novinek
Newsletter bude odeslán na Vámi vložený kontaktní email.

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz